Szczepienie przeciwko grypie i Covid-19
2021-11-24 12:09:01

Szanowni Państwo,

od 2 listopada br. wszystkie osoby dorosłe mogą otrzymać przypominającą szczepionkę przeciw COVID-19 po 6 miesiącach od pełnego zaszczepienia. Osobom przewlekle chorym, ze względu na niską odporność, zalecana jest dawka uzupełniająca, która może być podana już po 28 dniach od podania drugiej dawki szczepienia.

Swoje e-skierowanie na trzecią dawkę można znaleźć na Internetowym Koncie Pacjenta oraz w aplikacji mojeIKP. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www: pacjent.gov.pl oraz na stronie Ministerstwa Zdrowia https://pacjent.gov.pl/…/trzecia-dawka-dla-wszystkich….

Ministerstwo Zdrowia poinformowało także o możliwości bezpłatnego szczepienia przeciw grypie osób pełnoletnich w oparciu o dotychczasową organizację szczepień u osób uprawnionych. Nauczyciele, studenci i osoby przebywające w placówkach opiekuńczych lub w nich zatrudnione mają prawo do darmowego szczepienia na grypę już od początku listopada tego roku.

Więcej informacji nt. szczepień na grypę zostały podane na stronie https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype

Z wyrazami szacunku – Departament Wychowania i Edukacji Włączającej, Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Tags: