Egzaminy OKE

Powrót do Menu głównego Strefy Ucznia.


Centrum Kształcenia Zawodowego – BOE w ramach współpracy z Okręgową Komisją Egzaminacyjną w Jaworznie organizuje etap praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla uczniów szkół zawodowych, jak również etap pisemny i praktyczny egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie dla absolwentów kwalifikacyjnych kursów zawodowych CKZ przy BOE.
_
Jakie powinności ma zdający?
Każdy egzamin wiąże się z ogromnymi emocjami, pozytywnymi i negatywnymi. Odpowiednie przygotowanie, punktualność i pozytywne nastawienie mogą pomóc zapanować nad stresem i przyczynić się do uzyskania wyniku pozytywnego. Z tego powodu, Drogi Uczniu / Kursancie, powinieneś zadbać o i zwrócić szczególną uwagę na:

 1. Upewnij się w której z naszych pracowni masz egzamin.
  Tej informacji powinna udzielić uczniowi kierująca go na egzamin szkoła / placówka /
  Absolwenta KKZ informuje OKE Jaworzno.

  Pracownie Centrum Kształcenia Praktycznego zlokalizowane są bowiem w 3 miejscach na terenie Bytomia (w obrębie centrum miasta):

  _

 2. Upewnij się o której godzinie masz egzamin.
  Tej informacji powinna udzielić uczniowi kierująca go na egzamin szkoła / placówka /
  Absolwenta KKZ informuje OKE Jaworzno.

  Nowe egzaminy odbywają się w kilku zmianach godzinowych: 8:00, 9:00, 12:00, 15:00, 16:00.
  _
 3. Obowiązkowo miej przy sobie dokument ze zdjęciem potwierdzający Twoją tożsamość.
  Podobnie, jak w przypadku egzaminu maturalnego, komisja egzaminacyjna musi upewnić się, czy na egzamin stawiła się właściwa osoba.
  _
 4. Weź ze sobą przepisowe ubranie robocze – dot. egzaminy praktycznego.
  Egzamin praktyczny polega bowiem na wykonywaniu czynności takich, jak na normalnych zajęciach praktycznych i zdający obowiązany jest mieć odpowiedni, czysty strój zgodny z przepisami bhp. Ubranie robocze ucznia powinno składać się z:

  • roboczego kombinezonu lub bluzy i długich spodni,
  • czapki z daszkiem,
  • butów na grubej podeszwie, masywnych na tyle, aby w razie upuszczenia narzędzia stopa była odpowiednio chroniona (nie muszą być to specjalistyczne buty robocze, ale lekkie trampki, adidasy, sandały są niedozwolone!).

  _

 5. Pamiętaj o kulturze osobistej i pozytywnym nastawieniu.
  Egzaminatorzy nie są Twoimi wrogami – wręcz przeciwnie. Wzajemny szacunek i przyjazna atmosfera panująca na egzaminie, są prawie tak samo ważne, jak wiedza, którą posiadasz.

_
_
Wszystkim zdającym życzymy uzyskania wyniku pozytywnego!